Menu Zamknij
Jestem psychoterapeutą i coachem pracującym metodą psychologii zorientowanej na proces, która niezmiennie fascynuje mnie od 2010 roku, gdy po raz pierwszy zetknąłem się z nią na warsztatach rozwojowych dla mężczyzn. Od 2012 roku uczę się jej w Instytucie Psychologii Procesu (IPP), gdzie ukończyłem Studium Podstawowe, roczny kurs Coachingu, Politykę Relacji i wiele innych szkoleń i warsztatów (łącznie ponad 1000 godzin szkoleniowych). Zdałem egzaminy do Szkolenia Dyplomowego i jako Student Szkolenia Dyplomowego Programu Licencyjnego IPP prowadzę terapię indywidualną, terapię par i pracę z grupami metodą psychologii procesu. Swoją pracę poddaję regularnie superwizji i jednego z superwizorów IPP. Biorę udział w regularnych superwizjach grupowych. Mam za sobą ponad 100 godzin terapii własnej, którą nadal kontynuuje.
Współtworzę Ośrodek Psychoterapii dla Dzieci, Młodzieży i Rodzin Poza Centrum DOM a także pracuję z dorosłymi w ośrodku Dreamspace na warszawskim Mokotowie. Zawodowo moje zainteresowania jako psychoterapeuty obracają się z jednej strony wokół problemów rodzin i młodzieży, z drugiej problemów ludzi dorosłych związanych z problemami w relacjach życiu zawodowym oraz doświadczeniem chorób.
Posiadam także wykształcenie ekonomiczne i przez wiele lat pracowałem na wysokich stanowiskach menadżerskich w biznesie. Znam stąd dość dobrze środowisko pracy w korporacjach i typowe związane z nim problemy. Mam 46 lat, 3 nastoletnie córki, dwa koty. Uwielbiam gotować, grać na różnych instrumentach i żeglować, a gdy mam czas wolny wracam na moje ukochane Mazury skąd pochodzę.
O metodzie
Psychologia zorientowana na proces (Process Oriented Psychology, POP) była dla mnie „miłością od pierwszego wejrzenia”. Po latach poszukiwań znalazłem sposób myślenia na świat, który bardzo szybko i efektywnie daje dostęp do rozwiązania wielu problemów. I jest to za każdym razem rozwiązanie unikatowe, dopasowane dla konkretnej osoby i co najważniejsze wynikające z jej aktualnego doświadczenia. Żaden logiczny argument nie zastąpi tego momentu, kiedy pracując z procesem wchodzimy w doświadczenie stanu, w którym rozwiązanie jest naturalnym dopełnieniem całej sytuacji. POP daje nam dostęp do rozwiązań leżących poza argumentami, którymi na co dzień obwarowujemy swoją tożsamość. Pozwala nam wkroczyć w nowe światy, doświadczyć nowych rozwiązań i cieszyć się wolnością działania. Niezwykłą zaletą POP jest także to, że w tym wszystkim nie nazywa i nie wartościuje żadnych stanów czy doświadczeń, Wszystko jest potrzebne i nawet w najgorszym czy najdziwniejszym doświadczeniu możemy znaleźć rozwiązanie problemu.