Menu Zamknij
Psychoterapia
Psychoterapia to metoda pracy dla osób, które zmagają się z problemami, które obniżają ich komfort psychiczny lub wręcz utrudniają codzienne funkcjonowanie. Problemy w relacjach, pracy, poczucie osamotnienia, nadmierny stres, samokrytyka, choroba, uzleżnienia to tylko niektóre obszary pracy w których pomaga psychoterapia.  
Prowadzę psychoterapię w nurcie psychologii zorientowanej na proces. Oznacza to, że na sesjach będziemy najczęściej pracować z Twoim bieżącym doświadczeniem szukając znaczenia Twoich problemów. Niezależnie od nazwy Twojego problemy będziemy pracować z Tym jak Ty tego doświadczasz i szukać w wypartych i odrzuconych uczuciach jego rozwiązania. 
photo1 UNSPLASH
Psychoterapia par
Sesja psychoterapeutyczna to dobre miejsce, aby wspólnie z partnerem/ partnerką spróbować rozwiązać problemy jakie napotyka Wasza relacja. Obecność psychoterapeuty pozwoli wnieść większą świadomość w to, z czym się borykacie oraz spróbować znaleźć rozwiązanie. W czasie psychoterapii możecie pracować nad m.in. następujących trudności:
 • Problemy w komunikacji

  niezrozumienie, nieświadomość wysyłanych komunikatów,

 • Zdrada, zazdrość

  zdrada, nadmierna zazdrość, decyzje co dalej z relacją

 • Konflikty

  kłótnie, niemożność osiągnięcia konsensusu, powtarzając się problemy

 • Trudne sytuacje

  choroba jednego z partnerów, radzenie sobie z trudnymi sytuacjami

 • Inne trudności

  uzależnienia partnerów, poczucie beznadzieji w związku itd.

Metoda - Psychologia Zorientowana na Proces
Twórcą psychoterapii procesu, inaczej nazywanej Psychologią Zorientowaną na Proces, czyli POP (ang. Process Oriented Psychology) jest Arnold Mindell. Mindell jest amerykańskim psychoterapeutą, psychologiem, analitykiem jungowskim a także fizykiem. Obecnie POP to jedna z najszybciej rozwijających się metod świadomego wspierania indywidualnej przemiany. Z psychologią zorientowaną na proces zetknąłem się po raz pierwszy w 2010 roku na warsztatach rozwojowych dla mężczyzn i była to dla mnie „miłością od pierwszego wejrzenia”. Po latach poszukiwań znalazłem w niej sposób myślenia na świat, który bardzo szybko i efektywnie daje dostęp do rozwiązania wielu problemów. Jest to za każdym razem rozwiązanie unikatowe, dopasowane dla konkretnej osoby i co najważniejsze wynikające z jej aktualnego doświadczenia. Żaden logiczny argument nie zastąpi tego momentu, kiedy pracując z procesem wchodzimy w doświadczenie stanu, w którym rozwiązanie jest naturalnym dopełnieniem całej sytuacji. POP daje nam dostęp do rozwiązań leżących poza argumentami, którymi na co dzień obwarowujemy swoją tożsamość. Pozwala nam wkroczyć w nowe światy, doświadczyć nowych rozwiązań i cieszyć się wolnością działania. Niezwykłą zaletą POP jest także to, że w tym wszystkim nie nazywa i nie wartościuje żadnych stanów czy doświadczeń, Wszystko jest potrzebne i nawet w najgorszym czy najdziwniejszym doświadczeniu możemy znaleźć rozwiązanie problemu.
Narzędziem przemiany jest tu unikalny dla każdego człowieka proces, natomiast zadaniem terapeuty jest pomoc w jego odkryciu, dostrojeniu się i uważnym podążaniu za nim. POP jest metodą, która w problemach widzi rozwiązania. Dzięki pracy na różnych poziomach uwagi świadomość klienta ulega poszerzeniu, co pozwala na odszukanie źródła problemu i zobaczenie rozwiązania. Poszerzenie świadomości prowadzi także do lepszego samopoznania i akceptacji, a tym samym większej wiary w siebie, dojrzałości i poczucia sprawczości. Terapeuta posługujący metodą POP oferuje nowe sposoby radzenia sobie z obszarami doświadczenia, które są odbierane jako problematyczne lub bolesne. Pracuje ze snami – wchodząc w świat snu pozwala na odnalezienie zasobów potrzebnych klientowi w chwili obecnej. Uważnie obserwuje zajmując się symptomami fizycznymi, pracując z ciałem i relacjami. Psychologia zorientowana na proces jest uniwersalna. Metodą Pop można pracować indywidualnie, z parami, z grupami a także z wielkimi procesami zachodzącymi w świecie. Można ją zastosować do pracy z konfliktem w instytucji, organizacji a także w problemach pojawiających się w większych grupach społecznych.